html templates

Flashbang ( Işıklı Ses Bombası ) 

Mobirise

Flashbang bombasının atıldığı andan itibaren yakında bulunan herkeste kısa süreli bir körlüğe neden oluyor. Pim çekildikten sonra el maşasının bırakılması halinde 6 saniye patlama süresi vardır. Geçici körlük denilebilecek bir durumdan sonra etkilediği insanları aynı anda sersemletiyor. Atıldığı anda ışık ve yaklaşık 170 desibelin üzerinde bir ses dalgası yayan bomba etkilediği kişilerde şok etkisi yaratıyor. Sersemleme şeklindeki etki nedeniyle şuurunu kaybeden etki altındaki kişiler herhangi bir müdahalede bulunamıyor. Bu şok ve şaşkınlık sürmekte iken teröristin silahının şarjörünü kolayca değiştirdiği tahmin ediliyor.
Flashbang, ilk olarak İngiliz Sat komandoları tarafından kullanılmış. Bombaların teröristlerin eline nasıl geçtiği ise merak konusu. Amerikan özel kuvvetleri tarafından da kullanılan bu bombalar özellikle operasyonlarda kullanılıyor. Flashbang askerlerin ilerleyişlerini kolaylaştırıyor ve gelebilecek tehlikelere karşı önlem olarak kullanılıyor.


Adres:

İvedik OSB Başkent Sit. 1449. Sk.
(Eski 664 Sk.) No: 44
Yenimahalle - ANKARA

İLETİŞİM:

Telefon : + 90 312 394 73 58
Cep       : + 90 545 291 43 93
Faks      : + 90 312 394 73 59

Email: bilgi@subirmakine.com


Subir Makine Kalıp olarak, üretim sürecinde gelişen bilgisayar teknolojilerini en etkin bir şekilde kullanarak verimli ve hızlı sonuçlar elde etmek, kalitesinden ödün vermeyen, modernizmi ve dayanıklılığı bir arada tutan üretime önem vermek temel hedefimizdir.